MOTOR VE JANT TEMİZLİĞİ

MOTOR TEMİZLİĞİ NEDİR?

Motor temizliğinde yapılan en büyük yanlış; motoru basınçlı su ile veya sıcakken yıkamaktadır. Bu şekilde yapılan uygulamalar motorun çatlamasına veya motorun içine su sızmasına neden olarak büyük hasarlara yol açmaktadır.

MOTOR TEMİZLİĞİ NASIL UYGULANIR?

Motor temizliği profesyonel bir şekilde titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Soğumuş hava filtresini, alternatör ve motor beynini izole ederek uygulamaya başlamaktayız. Basınçlı su yerine şebeke basıncında yağmurlama aparatı ile temizleme yapmaktayız. Ardından yağ çözücü ile kayış ve kablolar hariç hasar görmeyecek parçalar temizlenmektedir. Paslanan parçalarda pas sökücü işlemi gerçekleştirildikten sonra cilalama işlemi aracınızın motorunu hiç olmadığı kadar parlak hale getiriyoruz. 

JANT TEMİZLİĞİ NEDİR?

Jant ve lastikler yolda bulunan her çeşit kira maruz kalmaktadır bundan dolayı araçların en fazla kirlenen kısımlarıdır. Fren yapıldığında balatanın aşınması ile ortaya çıkan toz lastik ve jantlara yapışmaktadır. Çok fazla kire maruz kalan jant ve lastikler aracınız temiz olsa dahi kirli görünümü vermektedir. Düzenli periyotlarda jant ve lastik temizliği yapılması gerekmektedir. 

JANT TEMİZLİĞİ NASIL UYGULANIR?

Jant ve lastiklerde biriken kirler uzun süre biriktiğinden dolayı arınması çok daha zordur. Öncelik olarak özel şampuanlar ile jantlar yıkanarak ön kirlerinden arındırılır. Ardından jant asidi uygulanarak jantlar kirlerinden tamamıyla arındırılır. Kirlerden kurtulduktan sonra ise cilalama işlemi yapılarak aracınız temiz görünüme kavuşturulur.

TOP